Nazwa projektu:
Zefir – innowacyjna całoroczna hulajnoga elektryczna pozwalająca na wyeliminowanie jej zależności od sieci elektroenergetycznej dzięki
wbudowanym panelom fotowoltaicznym
Krótki opis projektu:
W ramach realizacji projektu powstanie innowacyjny w skali świata produkt w postaci drewnianej hulajnogi elektrycznej z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi. Dzięki nim w zależności od warunków użytkowania możliwe będzie wyeliminowanie zależności pojazdu od sieci elektroenergetycznej. Dodatkowo w projekcie podkreślane są wartości jego ekologicznego charakteru (możliwość uniezależnienia od sieci elektroenergetycznej, drewniana rama, wykorzystanie tworzyw z recyklingu, całoroczny okres użytkowania, możliwość dokupienia elementów eksploatacyjnych przez stronę spółki), jak również dostępności dla osób do tej pory wykluczonych z użytkowania takiego pojazdu ze względu na ograniczenia ruchowe czy niepełnosprawność (wprowadzenie kół o średnicach 26” i 16”, zastosowanie szerokiego podestu, elastyczna rama, podgrzewane manetki).
Projekt podzielony został na 4 główne zadania skupiające się na:
- opracowaniu wersji Beta,
- budowie parku maszynowego i wytworzeniu pierwszej serii produktu,
- uzyskaniu zakładanej funkcjonalności i optymalizacji produkcji,
- uruchomieniu kanałów sprzedaży, działaniach marketingowych i rozwoju produktu.
Warto podkreślić, iż w ramach procesu inkubacji powstał fizyczny prototyp pojazdu, który był testowany z potencjalnymi odbiorcami.
Projekt realizowany jest przez doświadczony zespół posiadający wieloletnie doświadczenie we wszystkich kluczowych obszarach.
Miejscem realizacji projektu jest makroregion Polska Wschodnia.
Cel Projektu:
Celem realizacji projektu jest zagospodarowanie niszy na rynku pojazdów elektrycznych poprzez wprowadzenie innowacyjnej hulajnogi z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi Będzie to możliwe dzięki realizacji modelu biznesowego wypracowanego w procesie inkubacji poddziałania 1.1.1. Dzięki tym akcjom w makroregionie Polska Wschodnia rozwinie się przedsiębiorstwo systematycznie zwiększające udział w rynku jednośladów.
Dofinansowanie projektu z UE: 934 583,5 PLN
Wartość projektu: 1 239 720,30 zł